Pomůcky

Pěnový válec – válec není určen jen k válení, ale je skvělý i pro strečink celého těla a výborně funguje i pro zapojení hlubokého svalového stabilizačního systému a budování pevného CORU. Díky němu jste schopni provést mobilizaci krční, hrudní a bederní páteře. Rozpohybujete lopatky, uvolníte ramenní a kyčelní kloub. Při lehu na válci se lépe nastavuje neutrální poloha páteře, zapojuje hluboký stabilizační systém a nastavuje dech do zadních partií hrudníku a beder, než je tomu na samotné podložce.

Velký a malý míč (fit ball/over ball/Sball)  – balanční pomůcka vyrovnávající dysbalanci našeho těla. Je to skvělý pomocník při cvičení, strečingu i k relaxaci. Pomáhá zlepšit držení těla se správně aktivním svalovým systémem CORE.

Theraband gumy – neboli obecně řečeno expander, přišel do světa fitness z rehabilitace. Je to pomůcka, která díky svému charakteru dokáže lépe nastimulovat svalovou práci. Díky své vlastnosti – postupné zvyšování napětí – totiž lépe stimuluje svalovou práci. A díky postupnému zvyšování svalového napětí se dokáže i mnohem lépe do stabilizace zapojit i hluboký svalový stabiliztační systém.

Pilates tyč –  napomáhá aktivovat horní část těla a lépe udržet rovnováhu. Používá se při cvičení na podložce zejména ve stoje. Lekce pilates s tyčemi mají velký přínos pro osoby, které mají problém s ramenním pletencem (díky úchopu tyče se aktivují svaly paže, které umožní rameni větší rozsah) a s rovnováhou (klient se o tyč opírá a zároveň aktivuje svaly horní části těla).

Ježek – měkký masážní míček s výstupky, vhodný k šetrnému prokrvení a obnově citlivosti celého těla. Při hodinách pilates je využíván k reflexní masáži dlaní, plosky nohou a celého těla.